Základná škola s materskou školou, Kpt. Nálepku 878, Pohorelá

Školský šach – okresné a krajské kolo

Dňa 15. novembra 2016 sa uskutočnili Okresné majstrovstvá v šachu okresu Brezno. Na Majstrovstvách okresov regiónu Banská Bystrica sa nám darilo celkom dobre. Bojovali sme ako sme mohli.
Z celkového počtu 73 hráčov sme sa umiestnili v prvej polovici. Na 1. mieste sa umiestnil štvrtý najlepší hráč Slovenska Filip Haring.
My sme sa umiestnili na 23., 25., 32., a 46. miesto.
23. Róbert Tlučák (VII.A), 25. Adam Kanoš (VIII.A), 32. Peter Vojtko (VII.A) a 46. Ondrej Caban (VII.A). Toto poradie nám zaistilo pomocné bodové hodnotenie tzv. Buchovč, čo je sčítanie bodov súperov, proti ktorým hráč hral. Všetci sme mali rovnaký počet bodov a to 4, až na Ondreja Cabana s 3 bodmi. Hralo sa 7 kôl po 10 minút.

Dňa 29. novembra 2016 sa uskutočnili Krajské majstrovstvá v šachu v Banskej Bystrici. Na Majstrovstvách kraja BB sme bojovali ako sme len mohli, ale naše rýchle ruky nás pripravili o prvú desiatku. Na tomto turnaji bolo v našej kategórii 20 hráčov. Tentokrát sme boli rozdelený na kategórie chlapcov a dievčatá. Hralo sa 7 kôl po 15 minút. Na 1. miesto sa znova usadil Filip Haring s plným počtom bodov, ktorý dosiahol ako jediný hráč.
Dosiahli sme 14., 16., 19. a 20. miesto. 14. Róbert Tlučák – 3b, 16. Adam Kanoš – 2 a 1/2b, 19. Ondrej Caban – 1b a 20. Peter Vojtko – 1/2b.
Na Majstrovstvá Slovenska sme nepostúpili ale bojovali sme, ako sme len mohli. Ďakujeme p. Kanošovi, ktorý žiakov pripravoval na súťaž a p. Kanošovej za doprovod.