Základná škola s materskou školou, Kpt. Nálepku 878, Pohorelá

Majstrovstvá SR družstiev v šachu

Na tieto majstrovstvá sme sa dlho pripravovali a očakávali ich. Turnaj sa odohral 11. apríla 2017 v kultúrnom dome v Zákamennom. Boli to majstrovstvá družstiev s štvorčlenným družstvom s podmienkou, že jeden člen družstva musí byť dievča. Naše družstvo sa skladalo z Adama Kanoša – kapitána družstva, Róberta Tlučáka, Dominika Gažúra a Bibiany Zlúkyovej. Doprevádzal a pripravoval nás pán Jozef Kanoš. Na týchto majstrovstvách bol zapojený obrovský počet detí (168). Panovala tam úžasná atmosféra. Po príchode všetky družstvá boli odfotení aj s doprovodom. Zo štartovného sme každý dostali tašku s občerstvením a pitím a malé darčeky vo forme kľúčenky a mapy okolia. Celkovo sme sa umiestnili na 26. mieste zo 42 súťažiacich. Víťazmi sa stalo družstvo z Evanjelickej spojenej školy v Liptovskom Mikuláši s celkovým počtom bodov 23,5. My sme nahrali za sedem kôl 13,5 bodov. Najviac úspešný v počte bodov v našom družstve bol Dominik Gažúr s 4,5 bodmi. S našim výkonom sme boli celkom spokojní a turnaj sme si užili. Výhercom prajeme sto percentnú sústredenosť v Rusku, kde postúpili!