Základná škola s materskou školou, Kpt. Nálepku 878, Pohorelá

Horehronská atletika

V stredu 7. júna 2017 Základná škola v Polomke organizovala súťaž v ľahkej atletike „Horehronská atletika“ pre žiakov škôl Horehronia.

Žiaci našej školy sa tejto súťaže zúčastnili vo všetkých kategóriách:
beh na 60m, vytrvalostný beh na 800m, skok do diaľky a hod kriketovou loptičkou.
Za mladšie žiačky pretekali Petra Kantorisová zo 6.A a Janka Kamzíková zo 7.A, za mladších žiakov Adam Kuklica z 5.A a Matej Mišurda zo 6.A.
V kategórii starších žiačok nás reprezentovali Kristína Gandžalová a Daniela Mišurdová zo 7.A a starší žiaci Mário Pokoš zo 7.B a Matej Bútora a Jakub Mišurda obaja z 9.A triedy.

Preteky boli náročné, zvlášť skok do diaľky, v ktorom mali naši žiaci značný handikep, pretože nám v areáli chýba doskočisko. Napriek tomu boli veľmi úspešní a v silnej konkurencii získali celkovo až 4 medaily. Janka Kamzíková skončila na druhom mieste v skoku do diaľky s výkonom 352 cm a tretie miesto získala aj v hode kriketovou loptičkou za hod dlhý 31 m. Z mladších žiakov na výbornom štvrtom mieste skončil Adam Kuklica so svojim 35 m dlhým hodom kriketovou loptičkou a delené štvrté miesto v behu na 800 m dosiahol Matej Mišurda, ktorý tiež obsadil v skoku do diaľky krásne 5. miesto s výkonom 322 cm. Aj staršie žiačky si domov priniesli medaily a to v hode kriketovou loptičkou Daniela Mišurdová s hodom dlhým 43 m a taktiež nádherným 4. miestom vo vytrvalostnom behu na 800 m, kde ju od medaily delila iba 1 sekunda. Jakub Mišurda si v kategórii starších žiakov „vyhádzal“ perfektné druhé miesto s výkonom 64 m.

Všetkým srdečne gratulujeme a za prípravu ďakujeme p. uč. Ing. K. Kanošovej, p. riaditeľovi Mgr. J. Šajšovi a p. asistentke Mgr. Ž. Holkovej.