Základná škola s materskou školou, Kpt. Nálepku 878, Pohorelá

Florbalový turnaj základných škôl na Horehroní

V stredu 14. júna sa v Aréne Brezno uskutočnil Florbalový turnaj základných škôl na Horehroní. Žiaci našej školy nezaháľali a zúčastnili sa tohto športového dopoludnia. Nabalené tašky športovým oblečením pre florbalistov, hokejky a samozrejme úsmev na tvári všetkých 12-tich žiakov sprevádzal až do nášho okresného mesta. Hneď pred nástupom do autobusu si žiaci zvolili za kapitána a zároveň brankára Martina Zlúkyho, ktorý im hneď dal aj pokyny k samotnej hre. Hráči: Bútora J., Veštúr A., Tlučák R., Baxa J., Fiľo M., Klimko J., Refka E., Sedmák J., Bútora M., Mišurda J. a Refka M. boli poučení svojim kapitánom aj o disciplinovanom správaní sa voči protihráčom a rozhodcom. Hneď po prezentácii družstva sa žiaci rozcvičili prihrávkami a streľbou na bránku. Vyzdvihli si občerstvenie a vypočuli inštruktáž a pravidlá hry na spoločnom nástupe družstiev. Bolo však trocha smutné, ako sa vyjadril usporiadateľ, že sa turnaja zúčastnilo menej škôl ako pred rokom.
Súťažili družstvá zo škôl: Mazorník, Telgárt, Osemročné gymnázium Brezno, Predajná, Pionierska 4 a samozrejme žiaci z Pohorelej. Družstvá boli rozdelené do dvoch skupín, kde sa hralo systémom každý s každým. Naši florbalisti si svojou výhrou s osemročným gymnáziom vybojovali postup do semifinále pre hru o 3.miesto. Každé družstvo vydalo zo seba svoj najlepší športový výkon, obohatilo svoje skúsenosti a vybojovalo si takéto umiestnenie:
1. ZŠ Mazorník
2. ZŠ Pionierska 4
3. ZŠ Telgárt
4. ZŠ Pohorelá
5. OGY
6. ZŠ Predajná

Poďakovanie patrí pani asistentke Mgr. M. Mikolajovej za doprovod žiakov na turnaj a pánovi riaditeľovi Mgr. J. Šajšovi za športovú prípravu florbalistov.
Chlapci sa už tešia na turnaj opäť o rok.