Základná škola s materskou školou, Kpt. Nálepku 878, Pohorelá

Futbalový turnaj

XXI. ročník futbalového turnaja „O pohár generálneho riaditeľa ŽELEZIARNÍ PODBREZOVÁ a.s.“

Vo štvrtok 17. mája 2018 sa na ihriskách v Podbrezovej – časť Skalica, v Brezne na starom ihrisku a v Brezne na hlavnom ihrisku odohrali zápasy základného kola XXI. ročníka futbalového turnaja „O pohár generálneho riaditeľa Železiarní Podbrezová, a.s.“, na ktorom sa zúčastnilo 19 družstiev žiakov prvého stupňa zo základných škôl v okrese Brezno, hosťami turnaja boli žiaci z Brusna a Hnúšte.

Jednotlivé školy boli rozdelené do troch skupín a vo vzájomných zápasoch zviedli súboje o postup do finálového turnaja. Vo vyrovnaných zápoleniach v jednotlivých skupinách sa nakoniec z postupu do finále tešili žiaci : ZŠ Pionierska 2 – Brezno, ZŠ K. Jarunkovej – Podbrezová a ZŠ Čierny Balog – Jánošovka.
V piatok 25. mája 2018 srdečne pozývame všetkých žiakov, rodičov a priaznivcov futbalu na finálový turnaj o 09:00 na Mestskom štadióne v Brezne.

Výsledky žiakov ZŠ s MŠ Pohorelá:

Pohorelá – Telgárt 3:0
Pohorelá – Nemecká 0:4
Pohorelá – K. Rapoša, Brezno 0:5
Pohorelá – Jánošovka, Č. Balog 1:7
Pohorelá – Hnúšťa 1:7

Naše družstvo hralo v zložení: Mirga Kevin (Br.) 4.A, Veštúr Gabriel 4.A, Pompura Ján 4.A, Pompura Jakub 1.A, Borlok Martin 2.A, Puška Viktor 2.C, Pokoš Bartolomej 3.B, Puška Kristián 3.B.

Mgr. Jozef Šajša