Základná škola s materskou školou, Kpt. Nálepku 878, Pohorelá

Banskobystrické pierko 2019

4. júna 2019 sa v pobočke Verejnej knižnice Mikuláša Kováča (VKMK) na Fončorde v Banskej Bystrici uskutočnilo slávnostné vyhodnotenie autorskej literárnej súťaže žiakov základných škôl v písaní poézie a prózy „Banskobystrické pierko 2019“.

Verejná knižnica Mikuláša Kováča sa opäť rozhodla hľadať, nájsť a podporiť literárne nadané deti v našom regióne, a preto pripravila pre žiakov základných škôl už 2. ročník regionálnu autorskú literárnu súťaž.

Odborná porota v zložení: Miroslav Kapusta, spisovateľ a básnik, člen Spolku slovenských spisovateľov, člen Pars Artem a člen literarneho klubu LITERA 2 v Banskej Bystrici, Peter Klinec, riaditeľ VKMK Banská Bystrica a Soňa Šóky, manažérka VKMK Banská Bystrica hodnotili túto súťaž.

Súťaž finančne podporili Slovenská asociácia knižníc, kníhkupectvo Panta Rhei a organizátor súťaže Verejná knižnica Mikuláša Kováča. Umelecký program zabezpečili študenti Gymnázia Andreja Sládkoviča v Banskej Bystrici Zuzka Zaušková a Richard Maľa, ktorí čítali víťazné práce súťažiacich.

Prvenstvo v počte zapojených súťažiacich patrilo ZŠ s MŠ Pohorelá, ktorá poslala 6 prác. Na vyhodnotení sa zúčastnili žiaci: Karolína Mikolajová, Karolína Pinčiarová, Liliana Bernadičová a Jozef Šajša z 5.A triedy, Dominika Hrčáková zo 7.A triedy a Janka Kamzíková z 9.A triedy.

Ďakujeme p. uč. Mgr. Márii Skladanej a Mgr. Mariane Krupovej za prípravu žiakov na súťaž. Pevne veríme, že o rok, už v 3. ročníku, sa do literárnej súťaže „Banskobystrické pierko“, zapojí viac talentovaných žiakov našej školy, ktorým takto VKMK umožňuje spraviť ich prvý krok do aktívneho sveta literatúry.

Mgr. Mariana Krupová