Základná škola s materskou školou, Kpt. Nálepku 878, Pohorelá

Druhé ,,Športové zápolenie“

Streda 22.11.2023 patrila znova jednej z organizovaných športových súťaží našej školy. Súťažili žiaci 1. stupňa v dvoch disciplínach.

Prvou disciplínou bol prekážkový beh. Žiaci tu mohli predviesť svoje všestranné pohybové zručnosti. Bolo potrebné zdolať niekoľko stanovíšť: kotúľ vpred, beh po lavičke, prenášanie medicimbalových lôpt, prenášanie kuželí z miesta na miesto, vyjsť hore rebrinami a zhodiť z nej loptu.

Víťazi tejto disciplíny:
1. – 2. ročník-chlapci
1. miesto: Matúš Refka
2. miesto: Samuel Bošeľa
3. miesto: Peter Šramko
1. – 2. ročník-dievčatá
1. miesto: Simona Anderková
2. miesto: Bianka Harvanová
3. miesto: Ebby Suchánková
3.-4. ročník-chlapci
1. miesto: Martin Jánoška
2. miesto: Dávid Cibuľa
3. miesto: Kristián Pinčiar
3.-4. ročník-dievčatá
1. miesto: Viktória Pačajová
2. miesto: Martina Súkeníková
3. miesto: Solomiia Kiryk

Druhou disciplínou bol člnkový beh, kde sa stali víťazmi všetci, ktorí odbehli 20 dĺžok telocvične.

Víťazi tejto disciplíny:
1. A: Šramko Peter, Adela Baksová, Ebby Suchánková, 2. A: Samuel Bošeľa, Matúš Refka, Bianka Harvanová, Simona Anderková, 2. B: Nina Šándorová, Lenka Harvanová, 3. A: Matúš Vojtko, Kristián Pinčiar, Solomiia Kiryk, Martin Jánoška, 4.A: Dávid Cibuľa, Martina Súkeníková, 4. B: Viktória Pačajová, Dominika Pačajová.

Ďakujeme všetkým žiakom za snahu a vytrvalosť pri zdolávaní disciplín a krásny športový zážitok. Ďakujeme za pomoc pani učiteľke Mgr. Ivane Datkovej a žiakom piatej B triedy pri zabezpečovaní priebehu súťaže.
Hurá do decembrového zápolenia !

Mgr. Žaneta Holková