Základná škola s materskou školou, Kpt. Nálepku 878, Pohorelá

Exkurzia v Martine

Dňa 9. apríla 2024 sme sa z Pohorelej vydali na vzdelávaciu cestu do srdca Slovenska – na exkurziu do Martina. Sprievodkyňami nášho dobrodružstva boli Mgr. Mariana Krupová, Mgr. Marianna Kalmanová, Ing. Katarína Kanošová a Bc. Irina Tešlárová, ktoré nám otvorili brány poznania. Po príchode do Martina sme navštívili Maticu Slovenskú, kde nás čakala fascinujúca prednáška o jej bohatej histórii. Rozdelení do dvoch skupín, sme začali našu púť po stopách slovenskej kultúry. Prvá skupina sa zahĺbila do života a diela Jozefa Cígera Hronského v jeho rodnom dome, kde sme objavovali jeho pôsobenie doma aj v cudzine. Druhá skupina sa vydala na výpravu do Prírodovedného múzea Andreja Kmeťa, kde nás očarila krása a diverzita prírody martinského regiónu, zobrazená prostredníctvom verných modelov zvierat a ich prirodzeného prostredia. Následne sa tieto skupiny vymenili. Naša posledná zastávka, nákupné centrum Európa v Banskej Bystrici, nám poskytla príležitosť na chutný obed a malý nákup. S úsmevmi na tvárach a hlavami plnými nových zážitkov sme sa vracali domov, už teraz s očakávaním ďalšej výpravy do sveta objavov.

Mgr. Mariana Krupová