Základná škola s materskou školou, Kpt. Nálepku 878, Pohorelá

EXPERT geniality show 2023/24

Vedomostná súťaž EXPERT geniality show je už každoročne jedinečnou príležitosťou porovnať svoje vedomosti a všeobecný rozhľad so žiakmi iných škôl. Súťaž, v ktorej tiež dokazujeme, že naši žiaci vedia zabojovať vo vedomostných oblastiach. V tomto školskom roku sa súťaž konala 28. novembra 2023 a zapojilo sa 21 žiakov, ktorí súťažili v piatich vekových kategóriách.

Tohtoročný Expert bol mimoriadne úspešný, máme 14 TOP Expertov, sú to žiaci, ktorí sa umiestnili v prvej štvrtine rebríčka v celkovom poradí.

Titul TOP Expert získali:
Bianka Boháčová, V. A – v celkovom poradí z 1775 súťažiacich sa umiestnila na 12. mieste. Získala aj titul Expert na témy Ako funguje svet, Päť jazykov kultúry.
Bibiana Rochovská, V. A – v celkovom poradí z 1775 súťažiacich sa umiestnila na 62. mieste. Získala aj titul Expert na tému Ako funguje svet.
Filip Datko, VI. A – v celkovom poradí z 1472 súťažiacich sa umiestnil na 38. mieste. Získal aj titul Expert na tému Päť jazykov kultúry.
Lucia Zlúkyová, VII. A – v celkovom poradí z 1832 súťažiacich sa umiestnila na 14. mieste. Získala aj titul Expert na témy Tajomstvá prírody, Do you speak English?
Gabriela Medvegy, VII. A – v celkovom poradí z 1832 súťažiacich sa umiestnila na 23. mieste. Získala aj titul Expert na témy Od Dunaja k Tatrám, Tajomstvá prírody.
Magdaléna Kanošová, VII. A – v celkovom poradí z 1832 súťažiacich sa umiestnila na 24. mieste. Získala aj titul Expert na témy Tajomstvá prírody, Do you speak English?
Lucia Gandžalová, VII. A – v celkovom poradí z 1832 súťažiacich sa umiestnila na 27. mieste. Získala aj titul Expert na témy Od Dunaja k Tatrám, Tajomstvá prírody.
Mariana Baksová, VII. A – v celkovom poradí z 1832 súťažiacich sa umiestnila na 47. mieste. Získala aj titul Expert na tému Tajomstvá prírody.
Diana Vojtková, VII. A – v celkovom poradí z 1832 súťažiacich sa umiestnila na 57. mieste. Získala aj titul Expert na tému Tajomstvá prírody.
Peter Frajt, VII. A – v celkovom poradí z 1832 súťažiacich sa umiestnil na 73. mieste. Získal aj titul Expert na tému Od Dunaja k Tatrám.
Daniel Boháč, IX. A – v celkovom poradí z 1632 súťažiacich sa umiestnil na 2. mieste. Získal aj titul Expert na témy Od Dunaja k Tatrám, Tajomstvá prírody.
Alžbeta Bodnáriková, IX. A – v celkovom poradí z 1632 súťažiacich sa umiestnila na 3. mieste. Získala aj titul Expert na témy Od Dunaja k Tatrám, Do you speak English?

Róbert Pálus, IX. A – v celkovom poradí z 1632 súťažiacich sa umiestnil na 6. mieste. Získal aj titul Expert na témy Od Dunaja k Tatrám, Tajomstvá prírody.
Tomáš Klimko, IX. A – v celkovom poradí z 1632 súťažiacich sa umiestnil na 7. mieste. Získal aj titul Expert na témy Od Dunaja k Tatrám, Tajomstvá prírody.
Titul Expert na tému Päť jazykov kultúry získal Tomáš Jánoška, VI. A a v celkovom poradí z 1472 súťažiacich sa umiestnil na 87. mieste.
Titul Expert na tému Dunaja k Tatrám získal Boris Vasil, VIII. A. a v celkovom poradí z 1934 súťažiacich sa umiestnil na 92. mieste.

Žiakom srdečne blahoželáme a prajeme veľa úspechov v ďalších súťažiach.

Ing. Anna Pravotiaková