Základná škola s materskou školou, Kpt. Nálepku 878, Pohorelá

Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok?

Na Slovenku sa už po tretíkrát konala vianočná výzva, naplniť krabicu od topánok maličkosťami, ktoré môžu potešiť seniorov v domovoch dôchodcov.

Do výzvy sa zapojili žiaci 3.A. Spolu s rodičmi nakúpili drobnosti. V škole vyrobili krásne vianočné pozdravy s prianím, a nakoniec všetko starostlivo poukladali do krabíc, obalených trblietavým papierom. Darčeky putovali do strediska sociálnych služieb Tereza vo Vaľkovni.

Aj žiaci 2.A triedy chceli potešiť dôchodcov, preto im poslali svoje vianočné kresby a vystrihnuté ozdoby z papiera, aby im vyzdobili okná a dvere zariadenia.

Dúfame, že sa nám podarilo vyčariť úsmev na tvárach a skrášliť Vianoce seniorom, ktorí sú v domovoch mnohokrát bez povolených návštev, a preto pocit, že nie sú sami ani v týchto časoch potrebujú o to viac.

Ďakujeme žiakom a rodičom, ktorí sa do tejto akcie zapojili!

Mgr. Kriaková

Pridaj komentár