Základná škola s materskou školou, Kpt. Nálepku 878, Pohorelá

Letný multikultúrny tábor 2021

V dňoch 26.7.2021-30.7.2021 sa štyri deti z Pohorelej – Zdenko Maťuš, Samuel Rochovský, Lucia Gandžalová a Magdaléna Kanošová, zúčastnili multikultúrneho pobytového tábora, podporeného v rámci projektu „Spája nás vášeň pre čardáš“ z FPKNM, ktorý sa uskutočnil v hoteli Zerrenpach v obci Látky.

V rámci tábora deti prezentovali kultúru a tradície našej obce. Vo svojom folklórnom vystúpení predstavili naše piesne a tance, okrem toho spoznávali aj kultúru iných regiónov a podpoliansku prírodu. Absolvovali tiež lekciu lukostreľby, vystúpenie sokoliarov, zajazdili si na koňoch, vytvorili krásne výrobky v tvorivých dielňach. Zabavili sa aj v rôznych športových aktivitách. Magdalénka, Lucka, Zdenko a Samko prežili  päť zaujímavých  dní  a svojím pobytom zanechali v Látkach kúsok pohorelského odkazu.

 

Mgr. Mária Huťová