Základná škola s materskou školou, Kpt. Nálepku 878, Pohorelá

Spoločná túra do Vysokých Tatier

Dňa 18.6.2021 v škole zavládol čulý ruch z opravy okien a kuchyne, žiaci oddychovali od školských povinností a kolektív učiteľov i nepedagogických zamestnancov si zorganizoval spoločný výlet do Vysokých Tatier.

Našim turistickým cieľom bola Chata pri Zelenom plese (1550 m.n.m.) – vysokohorská chata pod  takmer 1000 metrov vysokou severnou stenou Malého Kežmarského štítu (2514 m).

Túra sa začala pri zastávke Biela Voda, pokračovala cez Rázcestie nad Matliarmi, pri rázcestí Šalviový prameň sme sa napojili na žltú turistickú značku, kde sme popri Zelenom potoku vystúpili na Chatu pri Zelenom plese. Zaslúžený oddych pred chatou spríjemňoval fantastický výhľad na Zelené pleso, v ktorom sa zrkadlila štíhla Jastrabia veža (2137 m).

Po náročnom školskom roku a dištančnom vzdelávaní sme spolu strávili príjemné momenty, opäť sa lepšie spoznali, obohatili sme sa o nové zážitky a – čo je veľmi dôležité – už teraz sa tešíme na ďalšiu podobnú akciu.

Ďakujeme všetkým, ktorí sa zúčastnili!!