Základná škola s materskou školou, Kpt. Nálepku 878, Pohorelá

MDD žiakov 1. a 2. stupňa ZŠ

Hoci Medzinárodný deň detí pripadol tento školský rok na sobotu, my v našej škole sme ho oslávili spoločne s našimi žiakmi 1. stupňa už o deň skôr, teda piatok 31. 5. 2024. Od včasného rána sme sledovali oblohu, čo nám počas dňa nadelí. Po upršaných dňoch sa predsa počasie trocha umúdrilo a tak si deti mohli vychutnať tento jedinečný deň. Pre žiakov naši pedagógovia pripravili zábavné aktivity – stanovištia s rôznymi disciplínami. Deti sa skvelo zabavili, zašportovali a  my pedagógovia trochu  zrelaxovali. Potešilo nás, že sa táto akcia vydarila a zanechala v deťoch hrejivý pocit, že sme spoločne oslávili Deň detí.

Pri príležitosti sviatku MDD prebiehal aj Futbalový turnaj chlapcov 2. stupňa na multifunkčnom ihrisku. Riaditeľ školy Mgr. Jozef Šajša, ktorý bol rozhodcom, určil poradie zápasov a zahájil turnaj. Následne sa stanovili podmienky a pravidlá zápasov. Jednotlivé triedy hrali v nasledovnom poradí:
1. 6. A – 9. A, 9. B (0 : 6)
2. 7. A – 8. A, 8. B (0 : 8)
3. 5. A – 9. A, 9. B (0 : 10)
4. 6. A – 8. A, 8. B (0 : 6)
5. 9. A, 9. B – 7. A (5 : 1)
6. 5. A – 6. A (1 : 7)
7. 5. A – 8. A, 8. B (2 : 15)
8. 6. A – 7. A (2 : 3)
9. 8. A, 8. B – 9. A, 9. B (2 : 3)
10. 5. A – 7. A (0 : 3)
Po vzájomných súbojoch sme určili poradie tried, ktoré bolo slávnostne vyhlásené po ukončení turnaja. Víťazi dostali pohár, medaily a diplomy.
1. miesto – 9. A, 9. B
2. miesto – 8. A, 8.B
3. miesto – 7. A
4. miesto – 6. A
5. miesto – 5. A
Ocenenia v podobe pohára a diplomu ďalej dostali:
Najlepší hráč turnaja: Emanuel Harvan, 6. A
Najlepší brankár turnaja: Adam Hazák, 8. A

Tohtoročný Deň detí oslávili aj naše dievčatá z piateho až ôsmeho ročníka turnajom vo vybíjanej, ktorý sa konal v telocvični. V tomto roku proti sebe nastúpilo 5 družstiev. Hralo sa systémom každý s každým, v hracom čase 1×10 minút. Za víťazstvo sa pripisovali 3 body, za remízu 1 bod pre jednotlivý tím. Po urputnom boji sme spočítali všetky body a určili toto poradie: na 3. mieste sa umiestnili žiačky 8.A triedy, druhé miesto patrilo hráčkam z 8.B a víťazstvo si zaslúžene so ziskom plného počtu bodov odniesli minuloročné favoritky, dievčatá 7.A triedy. Za najlepšiu kapitánku bola vyhlásená Zoja Mikulčíková z 8.A, najlepšou hráčkou v poli bola Viki Gažúrová, taktiež z 8.A. Atmosféra počas turnaja bola perfektná a užili si to nielen hráčky, ale aj rozhodca a všetci diváci, ktorí po celý čas vytrvalo povzbudzovali.

Mgr. Žaneta Holková, Ing. Anna Pravotiaková, Ing. Katarína Kanošová