Základná škola s materskou školou, Kpt. Nálepku 878, Pohorelá

Siedme ,,Športové zápolenie“

Stredajšie slnečné popoludnie 29.5.2024 patrilo žiakom prvého stupňa, ktorí sa zúčastnili siedmeho ,,Športového zápolenia“. Zúčastnilo sa ho 23 žiakov súťažiacich v dvoch kategóriách – žiaci 1. a 2. ročník a žiaci 3. a 4. ročník.

Žiaci sa po zahriatí tela a rozcvičke oboznámili s prvou disciplínou, ktorou bol prekážkový beh. Pozostával z lezenia po rebrinách, behu po lavičke, kotúľa vpred, zbieraní štyroch kuželí a ich donášky do cieľa.

Víťazi prvej disciplíny:

1.-2. ročník-dievčatá

 1. miesto: Vladimíra Ševcová, 17,89 s
 2. miesto: Margaréta Hlaváčová, 18,10 s
 3. miesto: Veronika Grlačková, 20,70

1.-2. ročník-chlapci

 1. miesto: Šimon Polák, 12,94 s
 2. miesto: Peter Šramko, 17,14 s
 3. miesto: Matúš Refka, 18,27 s

3.-4. ročník-dievčatá

 1. miesto: Stanislava Miháliková, 18,79 s
 2. miesto: Kristína Bošeľová, 18,89 s
 3. miesto: Olina Grlačková, 21,73 s

3.-4. ročník-chlapci

 1. miesto: Daniel Medvegy, 14,33 s
 2. miesto: Alex Baksa, 14,66 s
 3. miesto : Adrián Hruška, 16,32 s

 

Druhou disciplínou bol vytrvalostný beh. Žiaci museli odbehnúť okruh okolo ihriska v limite /chlapci do 1 min. 40 sek, a dievčatá do 2 minút/ Žiaci , ktorí to v stanovenom limite zvládli získali titul ,, Vynikajúci májový vytrvalec “.

Víťazi druhej disciplíny:

1.A: /Abigail Suchánková, Sofia Tomášková, Peter Šramko, Šimon Baksa/, 2. A: / Vladimíra Ševcová, Margaréta Hlaváčová, Šimon Polák, Matúš Refka /, 2.B: /Lenka Harvanová, Veronika Grlačková, Oliver Cibuľa, František Mihálik/, 3.A: /Kristína Bošeľová, Matúš Vojtko, Daniel Medvegy/, 4.A: /Martina Súkeníková, Alex Baksa, Nikolas Šarišský, Adrián Hruška/, 4.B: /Dominika Pačajová, Stanislava Miháliková, Olina Grlačková, Jakub Mihálik/

Nedá sa nespomenúť, že najlepšie časy v prekážkovom behu mali žiaci druhého ročníka: Vladimíra Ševcová a Šimon Polák.

Gratulujeme všetkým víťazom. Pochvala patrí aj ostatným súťažiacim, pretože každý z nich sa snažil podať čo najlepší výkon.  Hurá do júnového zápolenia!

                                                                                                             Mgr. Žaneta Holková