Základná škola s materskou školou, Kpt. Nálepku 878, Pohorelá

NO BACKPACK DAY – DEŇ BEZ ŠKOLSKEJ TAŠKY

 

 

 

Prvého februára boli vždy polročné prázdniny. Tento rok boli prázdniny zrušené, a my sme sa mali učiť ako bežný deň. Lenže žiacky parlament chcel urobiť tento deň netradičným. Zorganizovali ,,No backpack day“, alebo ,,Deň bez školskej tašky“.

 

V stredu ráno (01.02.2023) sa nejeden okoloidúci čudoval, keď si naši žiaci, cestou do školy, niesli svoje učebné pomôcky uložené v rôznych zvláštnych predmetoch, ako sú všelijaké krabice, kufre, klietky pre zvieratká, rôzne boxy, koše na bielizeň, chlebníky, zásuvky, košíky z mrazničiek, odpadkové vrecia, obaly na hudobné nástroje, vedrá, kufríky na náradie, obaly na periny, dokonca aj naša tradičná polka!

Áno, áno, znie to bláznivo, a veru to aj bláznivé bolo, no malo to hlbší význam. Zábavnou formou sme si chceli pripomenúť, že nie každý žiak na našej planéte má prístup k vzdelaniu. V rôznych kútoch sveta pre školopovinné deti nie je samozrejmosťou vlastniť krásnu školskú tašku a v nej mať každé ráno pripravené učebnice, zošity, štýlový peračník a cool prezúvky. Mnohé deti musia denne dlhé hodiny kráčať pešo do školy a svoje skromné učebné pomôcky si nesú so sebou “iba tak”.

Tak si pozrime, akí kreatívni boli naši žiaci a ich rodičia, ktorí určite boli v mnohých prípadoch dobrými pomocníkmi pri vymýšľaní originálnych školských tašiek. Všetkým ďakujeme.

  

 

Koordinátor žiackeho parlamentu:

Mgr. Henrieta Pocklanová, Sociálny pedagóg