Základná škola s materskou školou, Kpt. Nálepku 878, Pohorelá

Plavecký výcvik 5.A

Plavecký výcvik bol super ako každý iný! Konal sa od 25.10. do 28.10. 2021. Uskutočnil sa na plavárni v Závadke nad Hronom. Výcvikom nás sprevádzali pán riaditeľ Mgr. Jozef Šajša, pani asistentka Mgr. Martina Mikolajová a pani učiteľka Mgr. Mária Huťová. Každý deň sme prišli na plaváreň, mali sme rozcvičku a potom sme skákali do bazéna. Bola to zábava! Mali sme voľné hry a robili sme zaujímavé úlohy a cviky. Naučili sme sa plávať kraul a prsia. Najlepší plavci v plávaní o vytrvalosť boli Samuel Rochovský a Diana Vojtková, preplávali sto metrov. Ďalšia súťaž, ktorá prebiehala bolo, kto najdlhšie vydrží pod vodou, čiže zadrží dych. Túto súťaž vyhrali Magdaléna Kanošová, ktorá sa umiestnila na 1. mieste. Diana Vojtková na 2. mieste a Gabriela Medvegy, ktorá sa umiestnila na 3. mieste. Na koniec sme skákali zo skokanských mostíkov do hlbokej vody. 

Stala sa nám aj smiešna príhoda. Nášho spolužiaka, ktorý práve jedol banán, strčili do bazéna. Po tejto príhode chalani za trest sedeli na lavičke. Na našom plaveckom výcviku bola veľká sranda, veľa sme sa nasmiali, naučili sme sa plávať a ďalší pekný plavecký výcvik prajeme všetkým štvrtákom. 

Lucia Zlúkyová, Gabriela Medvegy, Kristína Rašiová, Mariana Baksová, 5.A