Základná škola s materskou školou, Kpt. Nálepku 878, Pohorelá

Poznávací zájazd žiakov druhého stupňa

Dňa 19. októbra 2022 sa uskutočnil poznávací zájazd do Liptovského Mikuláša. Okrem žiakov tam s nami boli učiteľky: Mariana Krupová, Mária Skladaná, Renáta Kantorisová a Anna Pravotiaková. Ako prvú sme absolvovali prehliadku mesta, pri ktorej nám na začiatku rozdali ceruzky a pracovné listy, ktoré sme počas prehliadky vypĺňali. Dozvedeli sme sa veľa zaujímavých informácií o tomto meste. Pani z informačného centra nám povedala o rodákoch z Liptovského Mikuláša, spomenula napr. Aurela Stodolu, Janka Kráľa, Gašpara Fejérpatakyho Belopotockého a taktiež rôznych športovcov.

Navštívili sme aj Slovenské múzeum ochrany prírody a jaskyniarstva. Bolo tam vystavených množstvo nerastov a jaskyniarske odevy. Všetkým sa nám tam veľmi páčilo. Nesmelo chýbať ani nákupné centrum, kde sme si nakúpili veľa síce nepotrebných ale pekných vecí.