Základná škola s materskou školou, Kpt. Nálepku 878, Pohorelá

Pre lepší svet SPOLOČNE, lebo SPOLOČNE dokážeme viac! Projekt: Stena, pouč ma!

Základná škola s materskou školou Pohorelá v spolupráci s Nadačným fondom dm drogerie v Nadácii Pontis zrealizovali dňa 17.06.2023 o 9:00 spoločnú brigádu na projekte Stena, pouč ma! Cieľom projektu je revitalizácia školského areálu s dôrazom na udržateľnosť a ekológiu. Projekt bol podporený sumou 4 029,29 € z Nadačného fondu dm.

Brigádovať prišli zamestnanci ZŠ s MŠ Pohorelá Mgr. Erika Bialiková, Ing. Katarína Kanošová, Peter Zibrík, Ing. Marcela Frajtová, Mgr. Marianna Kalmanová, Mgr. Ivana Gáliková, PhDr. Františka Baksová, prišli nám pomôcť aj rodičia a priatelia školy Jana Birková, Dana Hrabovská, Pavol Birka, Ján Gálik, Bc. Ján Siman, pomáhali aj naši žiaci Júlia Kanošová, Magdaléna Kanošová, Gabriela Medvegy, Lucia Zlúkyová a Peter Frajt, za dm drogériu brigádovali Marianna Syčová, Lucka Blašková, Janko Majerský, Marek Ivan, Matej Ivan.

V rámci brigády sme čistili a brúsili rámy na spojovacej chodbe medzi 1. a 2. pavilónom, vyrábali sme hmyzí domček a vysádzali lúčne kvety. Bagety a pitný režim zabezpečila ZŠ s MŠ Pohorelá, pizza kolieska napiekla Mgr. Erika Bialiková a Ing. Katarína Kanošová napiekla čokoládové muffiny. Slnečné počasie podporilo našu dobrú náladu, smiech a chuť do práce.

Spoločnými silami sme revitalizovali školský areál a prispeli sme k skrášleniu našej školy. Ďakujem všetkým zúčastneným za ich voľný čas, prácu, pozitívny prístup a dobrú náladu!

Mgr. Erika Bialiková