Základná škola s materskou školou, Kpt. Nálepku 878, Pohorelá

Školský výlet na Ľupčiansky hrad

Po niekoľkodňovom daždi ani ráno 11. júna neveštilo nič dobré. Čakal nás školský výlet na Ľupčiansky hrad a upršané počasie nikoho nepotešilo. Celou cestou lialo ako z krhly a my sme len tajne dúfali, že aspoň na chvíľu prestane. Po príchode na miesto sa predsa len na nás usmialo šťastie. Odštartovali sme prehliadku hradu a obdivovali tajomné komnaty a zákutia stredovekého hradu z 13. storočia. Chlapcov zaujalo väzenie alebo expozícia zbraní, pre dievčatá boli atraktívne komnaty či svadobná sieň. Na záver prehliadky sme zakotvili na nádherne zrekonštruovanom nádvorí, kde sa deti občerstvili a nakúpili suveníry. Cestou domov sme sa ešte zastavili na zmrzline a výlet ukončili nákupom v Dráčiku. O úspešnom zakončení výletu svedčilo aj slniečko, ktoré sa na nás do konca cesty usmievalo.

Mgr. Ivana Zlúkyová