Základná škola s materskou školou, Kpt. Nálepku 878, Pohorelá

Vyhodnotenie súťaže: ZBER ŠÍPOK SPOLOČNE S LESMI SLOVENSKEJ REPUBLIKY

Túto jeseň sme sa už po štvrtýkrát spolu s LESMI Slovenskej republiky zúčastnili oprášenej starej tradície školského zberu a projektu ZBER ŠÍPOK SPOLOČNE S LESMI SLOVENSKEJ REPUBLIKY.

Projekt bol organizovaný súťažnou formou, aby sa žiaci, či už ako kolektív alebo jednotlivci, chceli zapojiť do zberu šípok. Každý, kto sa projektu zúčastnil, získal skvelý darček – balíček šípkového čaju, reflexný prívesok s logom Zber šípok a dve magnetky ako odmenu za vynaloženú námahu. Nezabudlo sa ani na najlepších zberačov – jednotlivcov, ktorí boli odmenení samostatne zaujímavými cenami. Zber šípok trval od  21.09. do 21.10. 2020.

Z územia Odštepného závodu Beňuš, kde patrí aj naša škola sa zberu okrem nás zúčastnila aj ZŠ Šumiac, ZŠ Heľpa  a ZŠ Beňuš. Medzi týmito školami sme skončili na treťom mieste s celkovým množstvom vyzbieraných šípok 105,1 kg, ktoré nazbieralo 63 žiakov. Medzi odmenenými jednotlivcami s veľmi krásnymi vecnými cenami boli:

I. stupeň:

1.Bianka Boháčová z 2.A – 13,17 kg

2.Tomáš Jánoška z 3.A – 9,47 kg

3.Tomáš Mecko z 3.A – 8 kg

II. stupeň:

1.Bianka Tlučáková zo 8. A – 9,7 kg

2.Viktória Gažúrová z 5.A – 4,1 kg

3.Martin Kuklica zo 7.A – 3,1 kg

Najlepšími triedami na prvom stupni boli samozrejme 3.A (33,29 kg), 2. A (23,51 kg) a 4. A (11,68 kg) a na II. stupni 7.A (9,8 kg), 8. A (9,7 kg) a 5. A (4,1 kg). Aj tieto kolektívy boli odmenené spoločenskou hrou.

Všetkým úspešným zberačom srdečne gratulujeme!
Ďakujeme p. uč. K. Kanošovej a samozrejme všetkým žiakom, ktorí sa zapojili.
Ostatných pozývame, aby sa k nám pridali na nasledujúcu jeseň.