Základná škola s materskou školou, Kpt. Nálepku 878, Pohorelá

Výroba drevených magnetiek s vlastným motívom

Na hodinách techniky sme vyrábali magnety z preglejky v tvare srdca. Najprv sme si na preglejku nakreslili motív a potom sme rezným plátkom opisovali po čiare jeho tvar. Rezali sme lupienkovou pílou, práca s touto pílkou vyžaduje precíznosť, sústredenosť a trpezlivosť. Stačí chvíľka nepozornosti, vybočenie vedľa a je po všetkom, výrobok môžete zahodiť do koša a začať znova. Po vyrezaní sme každý dielik opracovali brúsnym papierom, načrtli rôzne motívy podľa vlastnej fantázie a začali vypaľovať. Na hotové výrobky sme nalepili kúsky magnetickej pásky a dielka boli hotové. Srdiečka sme venovali na pamiatku pri príležitosti  Medzinárodného dňa žien zamestnankyniam našej školy.

                                                                                                          Ing. Anna Pravotiaková