Základná škola s materskou školou, Kpt. Nálepku 878, Pohorelá

Medzinárodný deň detí

Pri príležitosti Medzinárodného dňa detí sa 2.6.2023 konal turnaj vo vybíjanej dievčat a futbale chlapcov.

Vybíjaná je kolektívna športová hra, ktorá rozvíja rýchlosť, obratnosť, silu, vytrvalosť, ohybnosť, reakčnú a orientačnú pohybovú schopnosť. V rámci turnaja proti sebe  nastúpilo 6 dievčenských družstiev. Hralo sa systémom každý s každým podľa rozpisu. Dievčatá boli počas hry plné nadšenia a zápalu pre víťazstvo. Po náročných súbojoch sme spočítali body a určili poradie. Na 3. mieste sa umiestnili žiačky 8.A triedy, 2. miesto patrilo dievčatám z 9.A a víťazstvo si odniesli hráčky zo 6.A. Na záver sme udelili aj 3 špeciálne ceny. Ocenenie za najlepšiu kapitánku získala Baksová Mariana, najlepšia hráčka bola Vojtková Nina a špeciálnu cenu získala Pokošová Radka.

Futbal

Zatiaľ čo dievčatá odohrávali náročné súboje v telocvični, chlapci súťažili na multifunkčnom ihrisku v jednoznačne najobľúbenejšom a najpopulárnejšom športe. Všetci hráči prejavili tímového ducha a správali sa v súlade s pravidlami. Atmosféra počas turnaja bola fantastická a hráči sa navzájom povzbudzovali. Víťazstvo si odniesli chlapci  zo 7.A. Na druhom mieste skončili chlapci z 8.A a 3. miesto patrilo hráčom 9.A. Ocenenie za najlepšieho brankára získal Mirga Kevin a najlepším hráčom bol Pokoš Bartolomej. Podporovať deti v pohybových aktivitách a dopriať im pocit víťazstva je veľmi dôležité, pretože to formuje ich osobnosť.