Základná škola s materskou školou, Kpt. Nálepku 878, Pohorelá

Noc odvahy

Posledný školský víkend začínali naši predškoláci veľmi netradične – Nocou odvahy.
Stretnutie bolo naplánované v piatok večer o 18:00 v škôlke a prvá aktivita bola na dopravnom ihrisku. Kedže predškoláci celý školský rok tvorili skvelý vedecký tím, čakali ich dve zaujímavé aktivity.
Po návrate do škôlky im ďalšie prekvapenie pripravila Kristínka Gandžalová. Veľmi zaujato porozprávala nielen o husličkách, ale aj o jej rozhodnutí stať sa huslistkou. Hra na tomto nástroji deti očarila, spoznali podľa melódie mnohé ľudové pesničky, a aj si zatancovali.
Potom im dobre padla ovocná hostinka, pochutili si aj na šiškách a pagáčikoch.
Než sa všetci vydali hľadať zlatý poklad, teda po zotmení, deti si vyberali balóny a skrášľovali ich svojou kresbou. Kresbu striedali s hrou Na balóny, ktorá ich rozosmiala a žiadali si jej opakovanie. Pri hľadaní pokladu im pomáhala hviezda Severka a po putovaní dedinou ich zaviedla k školskému jazierku. S nájdenými dukátmi sa pekne podelili.
Spokojní sa vrátili do škôlky a v priebehu ďalšej hodinky sa postupne dostali do pyžamka a na miesto nočného spánku. Pri dvoch rozprávkach o Tomášovi deti postupne usínali. Hoci sa pomaly blížila polnoc, ráno boli čulí a pokračovali v hrových aktivitách až do príchodu rodičov.

PaedDr. Dagmar Krupová