Základná škola s materskou školou, Kpt. Nálepku 878, Pohorelá

Zdravý fast food

Zvládli sme to!!!

Dňa 16. 10. 2017 bol v našej firme, Zdravý fast food, deň D, kedy sme si preverili naše schopnosti a tímovú spoluprácu.

Ako prví prišli do firmy zásobovači o 6:45, ktorí išli nakúpiť 120 rožkov a ovocie. Ostatné suroviny už mali nakúpené. Kuchári dorazili o 7:00 a pripravili si suroviny na štyri druhy nátierok a tri druhy nápojov. Veľmi sa snažili a urobili pre nás tieto pochúťky: šošovicovú, hráškovú, brokolicovú nátierku a falošnú tresku. Aby sme dodržali pitný režim, v ponuke sme mali čučoriedkový, citrónový a mätový nápoj.
Po druhej vyučovacej hodine prišiel SBS tím. On pozýval žiakov na ochutnávku jedla a nápojov, a to cez tretiu a štvrtú vyučovaciu hodinu.
Medzitým v jedálni čašníci prestreli stôl, na ktorý poukladali jedlá na tácky, nápoje boli v džbánoch. Vedľa nich boli plastové poháriky so slamkami, obrúsky. Aby sme správne recyklovali, boli tam aj koše na plast a papier.
Pred vchodom do jedálne nás vítal tím hygieničiek s uterákmi, mydlom a vodou. Dohliadali na čistotu našich rúk pred jedením.
Upratovací tím prišiel až po ukončení tejto akcie, aby upratali kuchynku a jedáleň. Ekonomický úsek a riaditeľ firmy dohliadali nad celou prípravou akcie.

Myslíme si, že naša firma a produkty, ktoré sme kamarátom ponúkli mali veľký úspech a už teraz sa tešíme, kedy si to zopakujeme.

Našou odmenou je výlet do Múzea mincí a medailí v Kremnici, na ktorý sa chystáme 10. 11. 2017.

Ďakujeme za sponzorské dary: OZ Šťastné detstvo; Kaderníctvo Libuša Jánošková; Kaderníctvo Lucia Simanová; Potraviny Mária Mikolajová; Bartrans, s.r.o.; Ing. Jana Tkáčiková; Obchod Iveta Gavúrová; Obchod Janka Hlaváčová; Hamannax; p. Monika Danieličová.

Autor: Liliana Bernadičová – PR, žiačka 4. ročníka, ZŠ s MŠ Pohorelá.