Základná škola s materskou školou, Kpt. Nálepku 878, Pohorelá

Horehronská atletika

V stredu 6. júna 2018 Základná škola v Polomke organizovala súťaž v ľahkej atletike „Horehronská atletika“ pre žiakov škôl Horehronia.
Žiaci našej školy sa tejto súťaže zúčastnili vo všetkých kategóriách: beh na 60m, vytrvalostný beh na 800m, skok do diaľky a hod kriketovou loptičkou.

Za mladšie žiačky pretekali Daniela Cesnaková a Dominika Hrčákova zo 6.A a Bianka Tlučáková s Bibiánou Zlúkyovou z 5.A, za mladších žiakov Martin Baksa a Viktor Harvan z 5.A a Matej Mišurda zo 7.A. V kategórii starších žiačok nás reprezentovali Kristína Gandžalová a Daniela Mišurdová z 9.A a Janka Kamzíková a Ivana Kubandová z 8.A, za starších žiakov sme mali zastúpenie z 8.A Jakub Bútora a Jozef Klimko a Jaroslav Sedmák, obaja z 9.A triedy.

Preteky boli náročné, zvlášť skok do diaľky, v ktorom mali naši žiaci značný handikep, pretože nám v areáli chýba doskočisko. Napriek tomu boli veľmi úspešní a v silnej konkurencii 94 pretekárov získali celkovo až 7 medailí.
Bibiána Zlúkyová získala striebornú medailu v hode kriketovou loptičkou s výkonom 29 m, Daniela Mišurdová obsadila v hode kriketkou 3. miesto s výkonom 37 m a v tej istej kategórii Janka Kamzíková skončila na druhom mieste s hodom dlhým 44m. Janka Kamzíkova navyše obsadila tretie mieste v skoku do diaľky s výkonom 355 cm.
Náš najúspešnejší pretekár bol Matej Mišurda, ktorý si domov odniesol až 3 medaily: striebornú za hod kriketovou loptičkou dlhým 49 m, druhú striebornú medailu získal za skvelý beh na 800 m s časom 2,36 min, kde tesne prehral s najlepším bežcom o 1 sekundu a prvenstvo mu patrí v skoku do diaľky s výkonom 398 m.

Všetkým srdečne gratulujeme a za prípravu ďakujeme p. uč. K. Kanošovej, p. riaditeľovi J. Šajšovi a p. asistentke Ž. Holkovej.