Základná škola s materskou školou, Kpt. Nálepku 878, Pohorelá

GYPSY BACHTALE na výlete v Brezne

Dňa 22.06.2018 (piatok) sa naša školská kapela GYPSY BACHTALE vybrala na výlet do Brezna.

Deti z Vaľkovne prišli autobusom a vystúpili v Pohorelej na železničnej stanici. Pohorelci prišli neskôr. Rozdelili sme sa do troch skupín. 1.-srdiečko, 2.-slniečko, 3.-husľový kľúč.

Sprievodca vo vlaku sa nás trocha zľakol, pretože nás bolo veľa (23). V kupé sme sa smiali, hrali, spievali. Niektoré deti cestovali vlakom prvýkrát. Keď sme vystúpili, sprievodca sa už usmieval a vydýchol si.

Naše prvé kroky v meste viedli na detské ihrisko. Bolo tam aj workoutové ihrisko, hojdačky, stroje, na ktorých sa dalo cvičiť. Deti sa vyšantili, zabehali si. Aj keď bolo počasie sychravé, deti mali stále úsmev na tvári.
Ďalšou zastávkou bola Mestská knižnica v Brezne. Tam nás milá teta privítala a dala nám informácie o knižnici a knihách. Ukázala nám aj výstavu Slovensko, krajina plná tajomstiev – ilustrácie Zuzany Fuskovej. Deti dostávali rôzne otázky týkajúce sa regiónov Slovenska. Najviac odpovedí vedela Danielka Cesnaková (6.A). Na záver boli naše deti obdarované knihami, z čoho mali veľkú radosť.
Vyšli sme z knižnice a rozhodlo sa, že pôjdeme na pizzu. V pizzerii Barbaricum nás odmietli obslúžiť s tým, že majú rezerváciu. Na žiadnom stole to nebolo označené a v pizzerii bolo málo ľudí. Majiteľ povedal, že sa bojí o sedačky, aby ich naše deti nezničili. Išli sme teda ďalej, smutní, no stále hladní. V pizzerii La Tratoria nás príjemne obslúžili napriek tomu, že mali obedňajšiu špičku a pokojne mohli povedať, že pizzu nestíhajú urobiť. No zachovali sa veľmi pohostinne a bez predsudkov.
Keď sme dojedli, išli sme na zmrzlinu a potom do parku hrať, spievať a tancovať. Mali sme aj divákov.
Domov sme cestovali osobným vlakom. Bolo síce málo miesta a museli sme stáť, ale aj tam panovala veselá nálada.

Ďakujeme za zážitky Mgr. Martine Kantorisovej, Mgr. Žanete Holkovej a PaedDr. Františke Baksovej.

Daniela Cesnaková (6.A) a Milan Kováč (8.A).