Základná škola s materskou školou, Kpt. Nálepku 878, Pohorelá

Divadelné predstavenie v Spišskej Novej Vsi

14. novembra 2023 sa uskutočnilo divadelné predstavenie v Spišskej Novej Vsi, ktorým nás sprevádzali pani učiteľky Mgr. Mariana Krupová, Mgr. Marianna Kalmanová a pani asistentka Bc. Irina Tešlárová.

Vyrazili sme o 7:30 a po dlhej ceste vystúpili na námestí v Spišskej Novej Vsi. Smerovali sme rovno do Spišského divadla, ktoré je divadlom s vyše 40-ročnou históriou, ktoré pod týmto názvom pôsobí od roku 1992 v budove Reduty. Jediné na Slovensku pôsobí ako zájazdové divadlo s prioritnou orientáciou na deti a mládež. Jeho súbor ročne odohrá 150 – 170 predstavení na celom území Slovenska, dostáva sa i na zahraničné festivaly. Zahrali nám slovenskú klasiku – Rysavú jalovicu. Našu školu usadili na balkóne. Po vtipnom predstavení nás autobus odviezol do nákupného centra Fórum v Poprade, kde sme sa najedli a nakúpili si rôzne pekné darčeky.

Všetkým sa nám výlet veľmi páčil a tešíme sa na ďalšiu exkurziu.

Mgr. Mariana Krupová