Základná škola s materskou školou, Kpt. Nálepku 878, Pohorelá

Divadelné predstavenie žiakov 1. stupňa

Posledný januárový deň sa žiaci 1. stupňa zúčastnili divadelného predstavenia vo Zvolene. Nieslo názov Zázračná cesta králika Eduarda. Eduard je obľúbenou porcelánovou hračkou malej Alice, ktorá ho neustále rozmaznáva a zahŕňa nekonečnou láskou a pozornosťou. Svoje šťastie si však veľmi neváži a všetko okolo seba považuje za absolútnu samozrejmosť. Až dokým mu nevinný výlet na zaoceánskej lodi neobráti život celkom hore labkami. Ľudskí priatelia menia jeho porcelánové srdiečko a Eduard začína lepšie chápať, čo je pre neho skutočne dôležité a čo znamená mať niekoho úprimne rád.

Poučná rozprávka plná napätia a krásnych piesní deti zaujala a odniesli si pekný umelecký zážitok.

Mgr. Ivana Zlúkyová