Základná škola s materskou školou, Kpt. Nálepku 878, Pohorelá

Európska únia a jej budúcnosť

Diskusné relácie, ktoré sa vám zobrazia po kliknutí na konkrétny nadpis, vznikli v súvislosti s organizovaním Konferencie o budúcnosti Európy. Ich hosťami boli poslanci Európskeho parlamentu, analytici a odborníci na politiku, vzdelanie, zdravotníctvo či samosprávu.

Cieľom je podporiť aktivity zamerané na upevňovanie povedomia o Európskej únii, Európskom parlamente ako aj diskusiu o budúcnosti Európy. Cieľovou skupinou sú žiaci druhého stupňa základných škôl, stredných škôl, študenti univerzít a pedagogickí pracovníci na Slovensku.

CoFoE: Pomoc EÚ zvládnuť humanitárnu krízu je tu, čerpanie záleží na Slovensku

CoFoE: Občania EÚ chcú, aby bola Únia silným globálnych hráčom

CoFoE: SR musí zabrať v príprave na príchod umelej inteligencie, hovorí Lexmann

CoFoE: Zdravie musí byť prioritou EÚ; zhodli sa Brozmanová, Smatana a Pažitný

Hovoriť o budúcnosti Európy má zmysel – tvrdia Bilčík, Šimečka a Wiezik

R. Sermek: CoFoE je o sebareflexii EÚ, impulzom bolo aj referendum o brexite

Odkazy na ďalšie relácie zo seriálu TASRFOE a štatút súťaže nájdete aj na weboch skolske.sk prípadne teraz.sk.