Základná škola s materskou školou, Kpt. Nálepku 878, Pohorelá

Exkurzia Poprad a Tatranská Lomnica

Štvrtok, 26. mája 2022, sa žiaci druhého stupňa vybrali na exkurzia do Popradu a Tatranskej Lomnice. Navštívili sme prekrásne múzeum TANAPU a Botanickú záhradu v Tatranskej Lomnici. V múzeu sme videli rôzne zvieratá, krásne kroje a najlepšia bola napodobenina medvedieho brlohu, do ktorého sme mohli aj vliezť. Botanická záhrada sa všetkým páčila, všetci sme si tam oddýchli od hluku a nepríjemného zápachu áut. Taktiež sme obdivovali nádhernú prírodu Vysokých Tatier. Potom sme išli do Tatranskej galérie do Popradu, kde boli úžasné umelecké diela. Najviac nás upútala obrovská posteľ, pod ktorou boli sediace vaky. Keď sme si poriadne popozerali galériu, tak sme sa vybrali do obchodného centra Fórum, kde sme si nakúpili veľa suvenírov a darčekov. Domov sme sa vracali šťastní a plní skvelých zážitkov.

Budeme sa tešiť aj na ďalší výlet, ktorý naše pani učiteľky zorganizujú.

Ďakujeme pani učiteľkám Mgr. M. Skladanej, Mgr. M. Kalmanovej a Mgr. M. Krupovej, ktoré nás exkurziou sprevádzali.

Kristínka Rašiová a Lucia Zlúkyová, 5.A