Základná škola s materskou školou, Kpt. Nálepku 878, Pohorelá

Účelové cvičenie – prechádzka pohorelským chotárom

Jednu celkom vydarenú stredu, konkrétne 25. mája 2022, sa našej škole konalo účelové cvičenie. Žiaci piateho, šiesteho a siedmeho ročníka sa vybrali na prechádzku pohorelským chotárom, spoznávať zákutia Pohorelej.

 

Boli sme pri prameni Kyslá, kde sme sa napili a trocha si oddýchli. Kúsok od Kyslej som s Diankou uvidela hada. Hneď sme varovali pani učiteľku Kalmanovú. Boli sme zo slepúcha všetci úplne unesení, no okrem pani učiteľky. Ďalej sme smerovali ku kaplnke Panny Márií, kde sme sa pomodlili a trochu preskúmali les. Potom sme pokračovali k Makovisku, kde sme mali veľký piknik. Po výdatnom pikniku nám pani učiteľky dali úlohu. Upliesť ten najkrajší veniec z púpav. Bolo to hrozne ťažké, no našťastie to naša spolužiačka vedela a naučila nás to. Pokračovali sme cestou až k salašu. Kde sa nám do cesty postavil Hučanský potok, ktorý sme museli preskočiť. Prechádzali sme okolo kameňolomu v Borsuku. Dlho sme sa túlali po lúke, ktorou sme mali dôjsť až k 20. poludníku. Boli sme asi v polovici cesty k poludníku, keď začalo pršať. Chalani si najprv držali lopúchy nad hlavami, kým si vytiahli dáždniky. Niektorí si aj počítali kroky krokomerom a nebolo ich za celý deň málo. Potom sme mokrí ako myši dobehli do školy, naobedovali sa a šťastlivo sa vrátili domov.

Gabika Medvegy, 5.A