Základná škola s materskou školou, Kpt. Nálepku 878, Pohorelá

Najbohatšie ekosystémy planéty Zem

Deti sú dôležitým kľúčom k ochrane prírody a zvierat. O pár rokov budú práve oni rozhodovať o ochrane životného prostredia alebo o jeho zničení. Ak sa nám podarí vychovať celú jednu generáciu ľudí so záujmom o prírodu a zvieratá, môže sa objaviť veľké množstvo mladých ľudí s rešpektom voči planéte a voči životu vôbec. A toto je cieľ projektu NEPZ, do ktorého sa zapojila aj naša škola. Dňa 29.04.2024 nás preto opäť navštívili Tomáš a Miška. Naši priatelia k nám tentokrát zavítali s témou o Aljaške. So žiakmi sme sa teda preniesli o stovky kilometrov ďalej, aby sme sa zoznámili s krásami, ktoré táto časť našej planéty ukrýva, ale aj s hrozbami, ktorých príčinou sú ľudia a ich nezodpovedné konanie.

Mgr. Ivana Gáliková