Základná škola s materskou školou, Kpt. Nálepku 878, Pohorelá

Pietna spomienka na pamiatku padlých v 1. svetovej vojne

11. november je označovaný za deň prímeria či deň veteránov. Je tak preto, lebo pred 104 rokmi sa skončila veľká vojna. Najväčšia, akú svet dovtedy poznal. Nepredstaviteľná kataklizma, ktorá sa právom považuje za koniec sveta. Po nej už nič nebolo také ako predtým. Svet sa zmenil geograficky, politicky, morálne i hodnotovo.

Preto v piatok 11. novembra 2022 o 11 hodine a 11 minúte Obec Pohorelá a Základná organizácia zväzu protifašistických bojovníkov Partizánskej brigády Jánošík Pohorelá zorganizovali pietnu spomienku pri pamätníku obetiam I. a II. svetovej vojny, na ktorej sa zúčastnili aj žiaci 8. ročníka našej školy a spoločne sme vzdali úctu hrdinom.

 

Ing. Anna Pravotiaková