Základná škola s materskou školou, Kpt. Nálepku 878, Pohorelá

Sánkovačka pod Brezinou

Využili sme zimné počasie, pozostatky snehu a v rámci MZ 1. – 4. roč. Mgr. Erika Bialiková, Mgr. Elena Halušková a Mgr. Daša Lakandová dňa 19. 1. 2024 zorganizovali pre žiakov prvého stupňa sánkovačku.

Poriadne sme sa naobliekali, zobrali si najdôležitejšiu vec na sánkovačku, a to lopáre, boby a vybrali sa na najbližší kopec. Cesta od školy na kopec nám ubehla veľmi rýchlo. Bolo to hlavne preto, lebo sme sa už nevedeli dočkať sánkovačky. Po sánkovaní a šantení na minisnehu nás čakala cesta späť do školy, kde sme mali pripravené občerstvenie.  Pri teplom čajíku a jedení detských piškót sme si  rozprávali zážitky a tešili sa na ďalšie takéto popoludnie.

Veď to dnešné popoludnie nebolo len o sánkovaní, ale aj o pohybe na čerstvom vzduchu a otužovaní. Vymrznuté líčka a nošteky nám všetkým pristali. Veď posúďte aj vy 🙂

                                                                                        Mgr. Elena Halušková