Základná škola s materskou školou, Kpt. Nálepku 878, Pohorelá

Školský výlet 1. stupňa do Vydrovskej doliny

Po nočnom daždi ráno 27. júna 2023 neveštilo nič dobré. Žiaci 1. – 4. ročníka našej školy čakal školský výlet na Čiernohronskú železničku do Čierneho Balogu a upršané počasie nikoho nepotešilo. No napokon po príchode na miesto sa predsa len na nás usmialo slniečko a doprialo nám deň plný zážitkov. Odštartovali sme jazdou vláčikom a obdivovali pri tom krásnu okolitú prírodu, prešli sme sa k amfiteátru – miestu konania rôznych podujatí, pokračovali sme popri lesnej kaplnke k lesníckemu minisvetu, horárni, v ktorej sa nachádza múzeum a zastavili sme sa pri danielej zvernici. Chlapcov zaujali lesnícke stroje, ktoré pomáhali v minulosti lesným robotníkom pri práci. Nakoniec sme zakotvili pri kolibe, kde sa deti občerstvili a zabavili na detskom ihrisku. Cestou domov sme sa ešte zastavili v Brezne na zmrzline a výlet ukončili nákupom suvenírov. No a teraz už len spokojne hor sa na prázdniny!

Mgr. Ivana Zlúkyová