Základná škola s materskou školou, Kpt. Nálepku 878, Pohorelá

Technická olympiáda – krajské kolo

Výhercovia okresného kola Jozef Šajša (IX. A) a  Daniel Boháč (VIII. A) sa v utorok 7. februára 2023 zúčastnili krajského kola Technickej olympiády.

Organizátorom bola ZŠ J. G. Tajovského v Banskej Bystrici spolu so svojím Centrom techniky CETECH.

Súťažili v „A“ kategórii spolu s ďalšími jedenástimi dvojicami z celého kraja. Súťaž pozostávala z dvoch častí. V teoretickej časti každý samostatne vypĺňal test a v praktickej spolu vo dvojici vyrábali v dielni košík z dreva. Výsledky oboch sa napokon spočítali a naša dvojica obsadila 5. miesto, k čomu im srdečne gratulujeme a ďakujeme za reprezentáciu školy.

                                                                                                                 Ing. Anna Pravotiaková