Základná škola s materskou školou, Kpt. Nálepku 878, Pohorelá

Účelové cvičenie 24.6.2022

Predposledný týždeň školského roka sme si spestrili účelovým cvičením pre žiakov druhého stupňa. Deň sme strávili v areáli našej školy, kde na žiakov čakalo 12 stanovíšť s týmito úlohami: vlajky, hod granátom, matematická úloha, streľba  na futbalovú bránu/do koša, viazanie uzlov, správny kód, streľba zo vzduchovky, poskytnutie predlekárskej prvej pomoci,  poznávanie stromov, rambo dráha, slepá mapa, logická úloha.

Žiaci si vo svojich triedach vytvorili skupiny súťažiacich a na štarte obdržali plán školy s označením stanovíšť, ktoré mali v správnom poradí nájsť. Správnosť plnenia jednotlivých úloh kontrolovali na jednotlivých stanovištiach pani učiteľky a veľkou pomocou im boli žiaci deviateho ročníka. Nesúťažilo sa na čas, ale úlohou všetkých družstiev bolo získať čo najviac bodov.

Po príchode do cieľa poslednej skupiny sa zrátali všetky body a určilo sa toto konečné poradie:

  1. miesto Kanošová, Zlúkyová, Baksová, Gandžalová 5.A (62,5 b)
  2. miesto Kuklica, Šajša, Vojtko-Kubanda, Pompura 8.A  (54 b)
  3. miesto Gajdová, Hazák, Hruška, Dudášová, Pecha, Puška 6.AB (53 b)
  4. miesto Pinčiarová, Pompurová, Součeková, Bernadičová 8.A (51 b)
  5. miesto Danieličová, Kanošová, Bodnáriková 7.A (47,5 b)
  6. miesto Rochovský, Frajt, Maťúš, Lavrík 5.A          (47,5 b)
  7. miesto Medvegy, Rašiová, Vidová, Vojtková 5.A (44,5 b)
  8. miesto Harvan 7.A (38 b)
  9. miesto Gažúrová, Tešlárová, Pajer, Borlok, Maťúš, Súkeník 6.A (33,5 b)
  10. miesto Súkeník, Harvan R. Puška 5.A (23,5 b)

 

Najlepší strelec: Boháč Daniel 7.A (10 bodov)

 

Víťazom gratulujeme a zároveň ďakujeme všetkým za prípravu nádherného dňa!