Základná škola s materskou školou, Kpt. Nálepku 878, Pohorelá

Účelové cvičenie a prechádzka po okolí našej obce

V  utorok 12. septembra 2023 sa triedy, pani učiteľky a pani asistentky 2. stupňa, vybrali na účelové cvičenie – prechádzku po okolí obce. Vyštartovali sme od školy cez Športovú ulicu smerom na Novú ulicu. Odtiaľ sme pokračovali popod Brezinu na Makovisko, okolo horárne a salaša až k Borsuku a od Borsuka na Hutky, kde sme si všetci dali zaslúžený oddych. Tam už sme jedli, rozprávali sa, hrali hry alebo objavovali lesné zákutia. Naspäť do školy sme sa zastavili v Hučanskom pri 20. poludníku, kde sme stretli aj stádo kráv. Jedna krava sa trochu splašila a vystrašila niektorých žiakov. Našťastie sa však nikomu nič nestalo. Od poludníka sme sa vrátili späť cez Novú ulicu do školy, kde sme si pochutnali na obede a vyčerpaní sa po dlhom dni vrátili domov.

Magdaléna Kanošová, 7.A