Základná škola s materskou školou, Kpt. Nálepku 878, Pohorelá

Zábavný 1. apríl v našej škole

Všetci poznáme, že prvý apríl sa považuje za bláznivý deň, kedy drobný žartík nezaškodí.

Posledné obdobie však nebolo veľmi naklonené zábave, vtipu a humoru. Ale teraz prišiel čas zmeniť to!

Žiacky školský parlament vyhlásil Tematický deň rozprávok, filmov a seriálov. Úlohou žiakov bolo, aby sa v piatok 1. 4. 2022 ako trieda obliekli za spoločný film, seriál, rozprávku. Porota zložená z pedagógov vybrala tri najlepšie triedy a stanovila poradie:

1.miesto – 9. A – seriál Peaky Blinders
2.miesto – 5. A – film Harry Potter
3.miesto – 8. A – seriál Horná Dolná

Všetky triedy, ktoré sa zapojili dostali sladkú odmenu.  Skúsili sme aj takouto formou vyčariť úsmevy a spríjemniť si spoločné chvíle v škole. Dokázali sme, že koronakríza nezničila, len prerušila celoškolské aktivity. Prvý apríl je najmä o zábave a dobrej nálade. Je to spestrenie jarného dňa a vyčarenie úsmevu na tvárach ľudí, keď ich zo žartu na niečom prichytíte, ale samozrejme to nemyslíte vážne. Príjemný prvý apríl!

 

                                                                                                      Ing. Anna Pravotiaková